Kiralama Koşulları

Kiralama Süresi:

Araç kiralama minimum süresi günlük kiralamalarda 24 saat, aylık kiralamalarda 30 gündür.Uzun süreli kiralamalarda 0530 038 71 00 arayınız.

Ek Sürücüler:

Aracın kiralayan dışındaki kişilerce kullanılması, bu kişilere ait sürücü belgelerinin ilgili ofise ibrazı ve kira sözleşmesi üzerinde gösterilmesi gerekmektedir. Ek sürücüden ücret alınmaz. Aksi durumun belirlenmesi ve/veya her hangi kaza durumunda tüm sigortalar geçersiz sayılarak gerek kiralayan ve gerekse aracı kullanan kişi/kişiler ayrı, ayrı ve müştereken sorumlu tutulurlar.

Teslim Gecikmeleri:

Araçların geriye tesliminde 3 saate kadar olan gecikmelerde, sözleşmeye uygulanan kira fiyatının 1/3'ü , 3 saati aşan gecikmelerde 1 günlük kira fiyatı alınır.

Sigortalar:

Müşterilerinin gerek kanunların emrettiği şekilde ve güvence altına alınmalarını sağlamak üzere Trafik Sigortası ve kasko mevcuttur.

Ödeme:

Toplam kiralama tutarı ve güvence bedelleri, kiralamanın başında, aracı kiralayan kişiye ait kredi kartı veya peşin tahsil edilir.

Trafik Cezaları:

Yürürlükte olan trafik yasalarına uyulmamasından doğacak her türlü sorumluluk ve maddi trafik cezaları kullanıcıya aittir. Aracın kirada bulunduğu süre içinde oluşan ancak kiralama bitimi sonrasında elimize ulaşan trafik ve kaçak köprü, otoyol geçişi cezaları, kira anlaşmasında belirtilen kişi ve/veya firmadan tahsil edilir.

Önemli Notlar:

Kiralama süresini uzatmak, dönüş saatini ve gününü bildirmek / değiştirmek için lütfen kiralamayı yaptığınız ofisi arayınız.
Kiralama sırasında kaza, aracın arızalanması veya herhangi bir nedenle desteğe ihtiyaç duyulması durumunda 0530 038 71 00 veya 0532 642 82 91 numaralı Tam Destek Hattı aranmalıdır.
Kullanımınız sırasında aracın periyodik bakım km'si gelmesi durumunda, güvenli bir şekilde yolculuğa devam edebilmeniz için lütfen Tam destek hattımızı arayınız.
Aracın TEK TARAFLI olarak kazaya uğraması veya çalınması durumunda, (aracın) yeri değiştirilmeden en yakın polis veya jandarma karakoluna başvurarak kaza, hırsızlık ve alkol tespiti raporları alınmalıdır. ÇİFT TARAFLI kazalarda ise, aşağıdaki maddelerde bildirilen haller dışında, kazanın oluş şekline göre sürücüler, Maddi Hasarlı Kaza Tespit Tutanağını tutanak üzerinde belirtilen şekilde doldurmakla yükümlüdürler. Çift taraflı kazalarda, sadece aşağıdaki hallerde trafik kazası tespit tutanağı, trafik polisi tarafından düzenlenmektedir.
   - Sürücü belgesiz motorlu araç kullanılıyorsa,
   - Sürücüde yaş küçüklüğü varsa,
   - Sürücüde alkol veya akıl sağlığı şüphesi varsa,
   - Kazaya karışan araçlardan birinin kamu kurumlarına ait olması durumunda,
   - Kamu kurumlarına ait eşyada zarar meydana gelirse,
   - Trafik Kazasında sadece 3.kişilere ait eşyalara zarar gelirse,
   - Kazaya karışan araçlardan birinin trafik sigortasının bulunmaması durumunda,
   - Trafik kazası ölüm ve / veya bedeni zarar ile sonuçlanmışsa.

Rezervasyon merkezi: 0530 038 71 00

Tam destek hattı: 0532 642 82 91